Vysoké Tatry

Moja návšteva Vysokých Tatier bola rýchla ale stála za to. Tak poďme na to!
 

Ráno sa začalo skoro, pretože na túry sa chodí v ranných hodinách. Budík zvonil o 3.40h. a ja som myslela, že vyskočím z kože. Kedže som šla do Vysokých Tatier vlakom, cez cestu som čo-to ešte pospala.

 

Vlaky chodia priamo, v smere Poprad-Tatry. Do Tatier (Štrbského plesa) sme sa dostali na prestup do Štrby a zo Štrby zubačkou priamo na Štrbské Pleso. Zubačka bol naozajstný zážitok, nie len pre deti, ale aj pre mňa ako dospelého človeka. Predsa len, cestovanie zubačkou nieje bežné ako cestovanie autom.

 

Pri príchode na Štrbské Pleso nás čakal krásny výhľad plný hlmly. Kde všetká moja radosť opadla, pretože si pamätám ako každý pridával krásne fotky a viem, že to miesto je nádherné, ale prečo som ho nevidela tak aj ja?

Opak bol ale pravdou. Keď sme schádzali z Popradského plesa naspať na Štrbské pleso, ten krásny výhľad som mala aj ja! Škoda, že nieje zachytený na fotografii. Bola som plná prítomného momentu natoľko, že som zabudla fotiť. Možno nabudúce 😉

 

Popradské pleso

 

Prekrásna  a nenáročná „túra“.  Nemám rada túry pri ktorých si nestačím lapať dych, a nie to ešte sa pozerať aj na okolitú prírodu. V lese som preto, aby som ho obdivovala. A práve toto, ponúka túra na Popradské pleso.

 

Počas prechádzky je možnosť vidieť skokanský mostík, Kriváň, Solisko a  mnohé iné vrchy, prirodzene usporiadane kamene-po ktorých aj vedie trasa priamo k plesu.

 

Popradské pleso
Cestovný poriadok

Tip na ubytovanie-Štrbské Pleso

Daj like alebo follow
error0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

I'm not a spammer This plugin created by memory cards

sk_SKSlovak
en_GBEnglish sk_SKSlovak