Veronika Cifrová Ostrihoňová

„Ja som chcela zažiť iný život, mimo mojej bubliny, mimo mojej komfortnej zóny, a na štúdium som sa extrémne tešila.“

Veronika Cifrová Ostrihoňová môžete ju poznať, ako redaktorku TV Markíza, moderátorku Sitdownstories alebo jej hlas máte možnosť počuť na Európe 2 každú sobotu v šou s názvom Small talk.  No hlavne by ste ju mali poznať, ako ženu, ktorá má úžasný všeobecný prehľad, triezve názory a vyzerá skvelo. 

Je milovníčkou rôznych športov, ale aj veľmi rada cestuje a spoznáva rôzne zaujímavé krajiny, čo mňa osobne veľmi zaujalo sa dozvedieť viac o jej precestovaných miestach či cestovateľských snoch. 

Vieme o tebe, že si študovala v New Yorku keďže sme maturantky bilingválnej strednej školy rady by sme sa ťa opýtali, čo ťa k tomu viedlo a či si nemala strach ísť študovať tak ďaleko od domova? Bola si spokojná? 

one world observatory
New York
 • Túto otázku dostávam relatívne často, ale ja som strach nikdy nemala, a doteraz úplne nerozumiem z čoho by som ho vlastne mala mať. 
 • Ja som chcela zažiť iný život, mimo mojej bubliny, mimo mojej komfortnej zóny, a na štúdium som sa extrémne tešila. Boli to nádherné, podnetné štyri roky, a považujem to za jedno zo svojich najlepších rozhodnutí.

Ako hodnotíš New York? Je to naozaj mesto, ktoré nikdy nespí?

St. Regis, New York
 • Mám rada New York. To,, že nikdy nespí je dosť klišé, ale faktom je, že je veľmi dynamický, hlučný, aktívny, temperamentný. Mne však vyhovuje. 
 • Nemyslím si, že je to najkrajšie mesto na svete, ani najpríjemnejšie na život ,ale navždy ho budem mať rada úplne inak ako všetky ostatné, lebo som tam strávila krásnu časť môjho života.

Pracuješ ako redaktorka v TV Markíza, ale popritom moderuješ aj kvalitný projekt ako je Sitdownstories a  robievaš rozhovory so zaujímavými ľuďmi v rádiu Európa2. Ako to všetko dokážeš stíhať?

sitdownstories
 • Niekedy ťažšie, niekedy ľahšie. Faktom je, že som si musela uspôsobiť prácu v televízii, aby som to stíhala, s plným úväzkom by som to nestíhala.
 • Všeobecne som človek, ktorý je rád aktívny, a má rád, keď je deň plný. Ale to neznamená samozrejme, že si o to viac neužijem, keď sa potom zas niekedy môžem celý deň flákať!

Sledujeme pravidelne vlogy tvojho manžela, kde sme si ťa veľmi obľúbili a začali sme odoberať aj tvoj nový Youtube kanál Very Veri. Čo ťa k tomu viedlo? Súhlasíš s tvrdením, že nám sociálne siete viac berú ako dávajú? 

 • So sociálnymi sieťami je to pre mňa ako so všetkým v živote. Je to presne to, čo z toho urobíš. Ak si dovolíš prísť do bodu, kedy ti každý lajk a komentár rozhoduje o nálade dňa, a pohľad na pekné fotky šťastných ľudí Ťa hodí do existenciálnej krízy, nech sa páči. Môžeš si za to ale sám, nemôžu za to sociálne siete.
 • Pre mňa je to príjemný, komunikačno-marketingovo-inšpiratívny kanál, či Instagram, alebo YouTube. Je tam obrovský obsah kvalitného obsahu, rovnako ako množstvo hlúpostí, ktoré žerú čas. Je na každom, či chce pozerať na prefiltrované fotky dám v bikinách s kokosom v ruke, klišé motivačným citátom, označené hashtagom #lovemylife, alebo sledovať denníky, svetové osobnosti, zdravé recepty, či tipy na nové cvičenia. Pre mňa je výber jasný.

Už istú dobu ťa sledujeme aj na Instagrame a s tvojím manželom a všimli sme si, že veľmi radi cestujete. Spoznávate vždy nové krajiny či sa aj vraciate na tie isté miesta?

Hong Kong
 • Cestujeme tak, ako nám čas a možnosti dovolia.
 • Pravidelne sa vraciame na západné pobrežie USA, do NYC a do Paríža, nakoľko máme k týmto miestam iný ako klasický turistický vzťah.

V ktorej krajine sa ti zatiaľ najviac páčilo a prečo?

Pont de l´Alma
Paríž
 • Nedokážem na to odpovedať. Mám rada Francúzsko, mám rada USA, no pravdepodobne preto, lebo to viem fundovanejšie posúdiť, keďže som tam strávila dlhší, nedovolenkový čas.
 • Ako sa žije v Hong Kongu alebo Thajsku neviem. Pekne tam je.

Máš nejaký cestovateľský sen, čo si si ešte nesplnila, či si ich postupne plníš?

 • Rada by som videla polárnu žiaru, Island, safariJužnú Afriku. Snáď raz!

Zaujal nás veľmi Ayurvédsky pobyt, čo si absolvovala dokonca 2x na SríLanke. V čom sa ti to najviac páčilo a splnila Srílanka tvoje očakávania?

Sri Lanka
 • Páčilo sa mi, že to bol najväčší relax, aký som kedy zažila. Srí Lanka nemala v čom splniť moje očakávania, lebo som nič neočakávala, pobyt nebol o spoznávaní krajiny.
 • Boli to dva týždne práce sama na sebe, nerušená externými vplyvmi, čo je pre mňa veľmi vzácne.

Akú krajinu v blízkej budúcnosti plánuješ navštíviť?

 • Vo februári letím do Bruselu, ale pracovne. Iné plány zatiaľ nemám.

Môžeme očakávať nejaké videá na tvojom kanáli, čo sa týka tejto témy – cestovanie?

 • Neviem na to odpovedať, možno áno. Zatiaľ som sa nad tým intenzívne nezamýšľala.

Chcela by som sa na záver veľmi pekne poďakovať Veronike za interview. Že zodpovedala na všetky otázky a priblížila nám jej cestovateľské sny, ale aj názor na sociálne siete. Tešíme sa na ďalšie videá na tvojom Youtube kanále, ale aj príspevky z tvojho pestrého Instagramu

Držíme ti palce do budúcna nech si naďalej tvojimi názormi a životným štýlom inšpiratívna pre ďalších ľudí ! 

Ďakujem za prečítanie a zatiaľ... LIVE THE ADVENTURE!
Viki
Admin
Daj like alebo follow
error0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

I'm not a spammer This plugin created by memory cards

sk_SKSlovak
en_GBEnglish sk_SKSlovak