Rím – hlavné mesto Talianska

Rím je nádherná talianska metropola, ktorá je vhodná na návštevu počas všetkých ročných období. My sme ju navštívili vo februári, počas ktorého bolo neskutočných 20 stupňov, kým u nás snežilo. Toto historické mesto, je plné zelene a väčšinu času tu spríjemňujú slnečné lúče. Pamiatok je tu neskutočne veľa a odporúčam tu jednoznačne stráviť aspoň 3 dni, aby ste tie najznámejšie stihli navštíviť. Mesto je celý rok plné turistov, takže treba určite rátať s väčšími radami a davmi ľudí, no stojí to naozaj za to.

Top 5 pamiatok, ktoré nemôžete vynechať:

1.  Colosseo (Koloseum) je dominanta Ríma, ktorú musí navštíviť každý. Pôvodne slúžil ako amfiteáter. Konali sa tu boje gladiátorov či rôzne hry. V súčasnosti sa z neho zachovali len 2/3 pôvodnej stavby, pričom jeho poškodenie zapríčinili zemetrasenia a rozkrádanie materiálu.

Hneď pri Koloseu sa nachádzajú rozľahlé ruiny Foro Romano a Palatino. Obe sú v cene vstupenky do Kolosea (dospelý 12€, obyvatelia EÚ do 26 rokov 7,50€). 

2.  Fontana di Trevi – patrí medzi najviac navštevované pamiatky v Ríme a zároveň medzi najkrajšie fontány na svete. Hovorí sa, že ak hodíte do fontány mincu, tak sa do Ríma ešte v budúcnosti vrátite.

3. Vatikán – je najmenší nezávislý štát na svete s populáciu menej ako 1000 ľudí. Oficiálnymi jazykmi sú tu taliančina a latinčina. Chodci sa sem dostanú cez najstarší most čo prežil – Ponte Sant Angelo. Na konci mosta sa nachádza Castel Sant Angelo (hrad), ktorý momentálne slúži ako múzeum.

4. Pantheon – aj napriek tomu, že je postavený viac ako 2000 rokov je najväčším betónovým domom bez výstuže na svete. Návšteva tejto úžasnej stavby určite stojí za to a veľké plus je to, že vstup je zdarma. Nachádzajú sa tu hrobky dôležitých talianskych osobností ako napríklad Victor Emmanuel II.

5. Španielske schody – boli obľúbeným miestom stretávok Rimanov. Sú to obyčajné historické schody, no počas módnych prehliadok sa tu nachádza bohatá kvetinová výzdoba.

Najjednoduchšou dopravou v tomto meste je definitívne metro. Letisko je trošku ďalej, no ide z neho autobus, ktorým sa do 5 eur dostanete ihneď do centra mesta. Veľmi odporúčam túlať sa čo najviac rôznymi uličkami, pokiaľ budete mať pekné počasie, pretože po ceste k pamiatkam náhodou natrafíte na mnoho úžasných fotogenických miest.

Daj like alebo follow
error0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

I'm not a spammer This plugin created by memory cards

sk_SKSlovak
en_GBEnglish sk_SKSlovak