Tipy pred návštevou Prahy

PRAHA

Po mojom rodnom meste je Praha môj druhý domov a to už z viacerých dôvodov.  No i keď som ju navštívila veľmi veľakrát aj posledný krát, čo som sa nachádzala v srdci Česka som sa nenudila. Praha sa radí medzi popredné mestá Európy. Svojou zachovalou architektúrou spojenou s novostavbami si získa nejedno srdce turistu.

vyšehrad

CESTOVANIE

Pre väčšinu Slovákov si myslím, že najjednoduchšia a zároveň najpohodlnejšie strávite cestu vlakom. Minimálne keď sa rozhodnete cestovať v piatok alebo nedeľu to rozhodne neodporúčam ísť autom alebo autobusom! Vaša cesta sa potom môže predĺžiť dvojnásobne. A to rozhodne nevyvolá dobrú náladu čakať v kolónach pred začatím spoznávania tohto krásneho mesta.

-České dráhy a Regiojet sú najspoľahlivejšie prepravu. Pre študentov majú zvýhodnené ceny a v prípade cestovania v noci majú aj spací vozeň. Pri kúpe lístka, čo najskôr sa cena môže pohybovať aj okolo 3-4 eur. Myslím si, že táto cena je veľmi dobrá vzhľadom na dĺžku cesty (500km) s dobrým  vlakom.

 

České dráhy

 

UBYTOVANIE

Čo sa týka ubytovania v Prahe nie je pravidlo, že musíte byť ubytovaný v centre. Áno, samozrejme je to určitá výhoda, ale nie zas tak veľká, ako si väčšina ľudí myslí. Mala som možnosť vyskúšať viac typov lokalít. Myslím si, že v Prahe, čo sa týka ubytovania je dôležité aby malo blízko zastávku metra! Ak bývate blízko zastávky dostanete sa všade.

Petřín

PREPRAVA

Na Prahe sa mi veľmi páči to, že si kúpite jeden lístok a platí vám na všetko. Či už je to: električka, autobus, lanovka alebo metro. Môžeme toto mesto nazvať aj malým Londýnom, čo sa týka prepravy. Vždy si treba vypočítať, koľko približne sa budete prepravovať a ktorý lístok sa vám najviac oplatí. Keď ste v Prahe na pár dní odporúčam aj 3-dňový lístok. Metro je to, čo robí Prahou tak rýchlou. Prepravíte sa do svojho cieľového bodu veľmi rýchlo.  V špičke chodí každé 3 minúty a v menej vyťažených hodinách minimálne každých 7 minút.

múzeum zmyslov

MIESTA, KTORÉ SA OPLATÍ VIDIEŤ

To najdôležitejšie, načo sme vlastne prišli do tohto mesta a čo rozhodne netreba prehliadnuť. Mesto, kde sa naozaj nenudíte. Keď ste v Prahe sa rozhodujete, čo skôr navštívite aby ste všetko stihli. Preto som sa vám rozhodla dať svojich pár tipov, ktoré vás dúfam inšpirujú.Pražský hrad– jeden z najväčších hradných komplexov na svete, ktorý je dominantou Prahy. Odporúčam ak sa čas zvýši sa ísť pozrieť aj počas dňa, ale aj noci. Je to úplne iná atmosféra.

múzeum ilúzie
  1. Karlov most– Ponúka nádherný výhľad na Pražský hrad a rieku Vltava. Najstarší stojaci most ponad rieku Vltavu v Prahe ťa očarí svojou históriou a 30 sochami.
  2. Staromestské námestie a Pražský orloj– Centrum ti ponúkne veľa zaujímavých pamiatok no medzi najvýraznejšiu sa jednoznačne radí Pražský orloj. Pražský orloj, ktorý zdobí vežu Staromestskej radnice už od roku 1410, pričom sa jedná o najstarší zachovaný stredoveký orloj vôbec.
  3. Václavské námestie- Toto námestie aj prezývané ako „Václavák“ ťa zaujme aj jeho rozlohou. Prístup, čo sa týka spojov je viac než ideálny, z vlakovej, autobusovej stanice alebo zastávky metra.
  4. Petřínska rozhladňa – alebo nazývaná aj ako malá eiffelovka. Pokiaľ chcete vidieť výhľad na celú Prahu tak ste na správnom mieste. Ma výšku 65,5 metrov a 299 schodov. Dá sa tam dostať aj výťahom, ale v prípade, že vám nerobia problém schody odporúčam si to vyšľapať. Zbytočne by ste strávili veľa času čakaním v rade a ten výťah veru nevyzeral nejako lákavo. Na Petřín sa dostanete buď pešo, čo trvá cca 30 minút alebo lanovkou za 3 minúty, ale musíte takisto počítať s dlhými radami.
  5. Vyšehrad – Najstaršie sídlo kniežat ponúka skoro najkrajšiu panorámu strednej Európy.
  6. Pražská ZOO– Každý milovník zvierat si toto miesto určite obľúbi, ale na ZOO si rozhodne zoberte viac času, ako 2 hodiny.

MÚZEÁ, KDE SA NEBUDETE NUDIŤ

  • Múzeum zmyslov
  • múzeum zmyslovMúzeum Ilúzie

(pokiaľ máte ubytovanie cez www.booking.com máte na väčšinu múzeií v Prahe zľavu, niektoré aj zadarmo)

Snáď som vám pomohla a aspoň trocha poradila, čo sa týka návštevy tohto krásneho mesta.  A presvedčila, že sa srdce Česka naozaj oplatí vidieť. 🙂

Perfect Days Karlin 

Toto ubytovacie zariadenie sa nachádza v obytnej časti v Prahe 8. V štýlovom a modernom apartmáne máte k dispozícii terasu, satelitnú TV a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Stanica metra Křižíkova je vzdialená len 2 minúty chôdze. Svetlý apartmán je veľmi priestranný a tvorí ho kompletne vybavená otvorená kuchyňa s umývačkou riadu, kúpeľňa so sprchovacím kútom, sušičom na vlasy a vaňou, obývacia izba s rozkladacou pohovkou a drevené podlahy. Perfect Days Karlin sa nachádza v budove s výťahom. Priamo na mieste nájdete taliansku reštauráciu. Na požiadanie je k dispozícii kyvadlová doprava medzi ubytovacím zariadením a letiskom. Obchod s potravinami a pošta sú vzdialené necelých 50 metrov. K supermarketom sa pešo dostanete za 10 minút a na autobusovú stanicu Florenc sa električkou odveziete za necelých 5 minút. Václavské námestie je vzdialené iba 10 minút jazdy električkou a na Pražský hrad sa mestskou hromadnou dopravou dostanete za 30 minút. V okolí ubytovacieho zariadenia nájdete mnoho obchodov a reštaurácií. Praha 8 je skvelou voľbou pre hostí, ktorí sa zaujímajú o monumenty, pamiatky a návštevu historického centra.

Daj like alebo follow
error0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

I'm not a spammer This plugin created by memory cards

sk_SKSlovak
en_GBEnglish sk_SKSlovak