polar.girl – „Vtedy som si pomyslela, že sny sa naozaj plnia, len to môže chvíľku trvať.“

Instagramový profil je zaplavený nádhernými fotkami hlavne zo Severských krajín. Je inšpiráciou pre veľa ľudí, ktorí túžia spoznávať nové krajiny a zaujímavé miesta. Preto sme veľmi rady, že sa nám podarilo spraviť interview s touto krásnou a inšpiratívnou Slovenkou ako je polar.girl. Ktorá nám prezradila troška viac o jej cestovateľských dobrodružstvách a kedy sa to vlastne celé začalo. Za čo sme veľmi šťastné!

Na instagrame vystupuješ pod menom polar.girl a vďaka tvojmu pestrému profilu a blogu máme možnosť vidieť krásu severských krajín. Kde vlastne ale momentálne žiješ? 

Takmer celý život žijem v Bratislave. Študovala som chvíľku vo Švédsku, ale vrátila som sa a našla si robotu tu doma.

Aká krajina/miesto ťa zaujala tak veľmi, že ti až prirástla k srdcu a navštívila by si ju aj viackrát?

Jednoznačne Island. Krásna divoká príroda, tancujúca polárna žiara nad hlavou a to ticho a pokoj všade naokolo ma nútia vracať sa sem. Dodnes som ho navštívila trikrát a stále sú miesta, kam by som sa rada ešte pozrela. A veľmi rada by som sa raz vrátila aj do Kanady.

Môžeme od teba očakávať v blízkej budúcnosť aj nejaké videá alebo vytvorenie Youtube kanálu? 

Nikdy som nad tým nepremýšľala a videá zatiaľ nerobím. Mám rada fotografiu, takže nateraz sa plánujem vzdelávať v tejto oblasti, keďže mám ešte veľké medzery.

Z tvojho blogu takisto vieme, že si na Island išla ako dobrovoľníčka. Odporučila by si to aj iným ľuďom? Čo ťa presvedčilo aby si to skúsila touto cestou?

Určite áno. Mesiac ako dobrovoľník na Islande bol môj najkrajší cestovateľský zážitok. Bola som tam predtým ako turista a veľmi som túžila sa vrátiť. Zaujímala ma krajina, príroda, ako žijú miestni ľudia a v tom čase som potrebovala vypnúť od práce za počítačom. Cestovať na Island nie je práve najlacnejšia záležitosť a týmto spôsobom si to môže dovoliť každý, aj študent. Zároveň spoznáte ľudí a bežný život v cudzej krajine tak, ako by ho turista nikdy nevidel.

Predpokladáme, že rada cestuješ haha. Cestovala si od malička alebo si sa k tomu dostala až keď si sa osamostatnila?

Keď som bola dieťa, rodičia nás s bratom brávali na dovolenky do Chorvátska aj do Tatier. Prvýkrát som letela lietadlom, keď som mala 18 rokov do Splitu. A sama som vycestovala, až keď som bola na vysokej škole na pobyt Erasmus. Veľmi dlho som sa bála cestovať, ani ma to spočiatku nelákalo. Baviť ma to začalo až po vysokej škole, a to už som si to musela financovať sama:)

Čo ťa najviac oslovilo na živote v krajinách ako Island či Nórsko? Chcela by si tam aj ostať žiť? 

Páči sa mi ako žijú viac v prírode. Nóri aj Švédi chodia stále do lesa, Islanďania majú tú prírodu hneď za domom. Zároveň sú to krajiny s najvyššou životnou úrovňou na svete a všetko tam výborne funguje. Keď som študovala vo Švédsku, veľmi som tam chcela ostať, ale nepodarilo sa mi získať prácu a vrátila som sa domov. Dnes, keď sa obzerám späť, som rada, že to tak dopadlo. Myslím, že na Slovensku sa máme dobre, každý šikovný mladý človek možnosti má, len sa nesmie báť využiť ich

Vzhľadom k tomu, že veľa cestuješ nás taktiež zaujíma aké jazyky ovládaš. Dá sa ti vždy dohovoriť iba angličtinou? Už sa ti stalo, že si sa aj nedorozumela?

Keďže cestujem hlavne do Škandinávie, s angličtinou si všade vystačím. Ľudia na severe hovoria plynule anglicky, od malých detí až po dôchodcov. A ešte sa dohovorím švédsky, keďže som tam švédčinu istý čas študovala. Nedorozumela som sa len vo Francúzku, lebo oni tú angličtinu akosi odmietajú:)

Aká je tvoja najsilnejšia či najviac emotívna spomienka z cestovania po svete? Na čo nikdy nezabudneš?

Jednu z tých najkrajších spomienok mám na Moraine lake v Kanade. Keď som mala asi 14 rokov, mala som v izbe nalepený plagát z kalendára s krásnym modrým jazerom a pod obrázkom bolo napísané, Rocky Mountains, Canada. Vždy, keď som sa pozerala na stenu, rozmýšľala som, či niekedy niečo také uvidím na živo. A o ďalších 14 rokov, som stála presne na tom mieste a nemohla som uveriť vlastným očiam. Vtedy som si pomyslela, že sny sa naozaj plnia, len to môže chvíľku trvať.

Čo bolo hlavným dôvodom, že si sa rozhodla zdieľať svoje skúsenosti aj s ostatnými?

Blog som začala písať, keď som študovala vo švédskom Lunde. Bola som tam sama, mala som veľa času a chcela som, aby aj moji kamaráti a rodina videli, aké to tam je. Pred asi štyrmi rokmi som si kúpila fotoaparát a začalo ma to baviť. Objavila som instagram, ktorý je nekonečný zdroj inšpirácie, čo sa týka fotiek a odvtedy zdieľam svoje zážitky najmä tu.

Čo ti vlastne cestovanie dalo? Je aj niečo, čo si musela obetovať?

Dalo mi veľa spomienok, nových priateľstiev, ale aj lekcií do života. Naučila som spoliehať sama na seba, čo vás v ťažkých chvíľach posilní. Zároveň som zistila, že cestovanie nie je tá najdôležitejšia vec v živote. Cestujem rada, ale nechcem prísť o to, čo mám, aby som mohla cestovať. Prišla som na to, že nemusím všetko predať a opustiť rodinu a kamarátov len preto, že chcem vidieť svet. Snažím sa cestovať pre radosť, na miesta, ktoré naozaj túžim spoznať a tak, aby som nemusela obetovať veci, na ktorých mi záleží.

Chceli by sme sa ešte raz veľmi pekne poďakovať Danke „polar.girl“ za interview, ktoré nám poskytla. Tešíme sa na ďalšie zaujímavé príspevky z rôznych krajín, ktoré plánuje navštíviť. A všetkým vám odoporúčame, ktorí ste ju ešte doteraz nepoznali si pozrieť jej instagramový profil: polar.girl, ale aj jej inšpiratívny blog z cestovateľských zážitkov: https://polargirl.blog 

Ďakujem za prečítanie a zatiaľ.. LIVE THE ADVENTURE!
Viki
Admin
Daj like alebo follow
error0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

I'm not a spammer This plugin created by memory cards

sk_SKSlovak
en_GBEnglish sk_SKSlovak