Malta

Počas minulého leta som absolvovala letný jazykový pobyt na Malte cez agentúru www.interstudy.sk. Prečo som sa rozhodla zrovna pre túto dovolenkovú destináciu bolo z viacerých dôvodov. Hlavným dôvodom bola teplota na Malte je priemerná 34 stupňov a nehrozia nejaké špeciálne zmeny, čo sa týka počasia.  

Na Malte som absolvovala 2 týždňový jazykový pobyt zo začiatku som sa obávala, že prázdniny a škola to nejde dokopy no práve naopak. Bolo to jedno z mojich najlepších rozhodnutí. InterStudy ponúka veľmi bohatý program. Hneď po príchode som dostala rozvrh na 2 týždne neboli v ňom zahrnuté len hodiny v škole, ale najmä ranné, poobedňajšie a večerné aktivity plus či nám v ten deň jedlo poskytuje škola alebo hostfamily. Bola to veľmi prehľadná brožúrka ktorou som sa riadila celý môj pobyt. Nasledujúci deň v pondelok som písala vstupný test po ktorom vás zaradili do tried podľa vašej úrovne angličtiny. V triede som bola so Švajčiarmi, Poliakmi, Rusmi, Francúzmi, Talianmi a Poliakmi. Šanca, že sa do triedy dostanete so Slovákom alebo Čechom je naozaj minimálna. 

Vyučovanie som bolo hravou formou nebolo to na princípe bežného Slovenského školstva, ale aktuálnejšie od čoho by sa mala väčšina škôl na Slovensku inšpirovať. Poznámok sme si napísali minimálne, ale narozdiel od toho sme stále komunikovali rozoberali zaujímavé, aktuálne témy a tvorili videá na základe vybratej témy. Domáce úlohy sme nemávali akonáhle odzvonilo už sme mysleli na program, ktorý nás čaká poobede.  

 

Školu sme mávali buď ráno alebo poobede na základe toho sa odvíjalo aj zvyšok aktivít v ten deň. Ako som už spomínala ubytovaná som bola v hostfamily. Bývala som s Nemkou a Japonkou. Úžasné na tomto celom pobyte je, že sa nevzdelávate len v škole, ale zdokonaľujete sa v angličtine či už na aktivitách, alebo ubytovaní. Nestane sa, že by vás táto agentúra dala do rodiny so Slovenkami alebo napríklad so štyrmi Francúzskami. Každopádne to boli super spolubývajúce v mojom veku s ktorými som trávila väčšinu času. 

Hostfamily som mala tiež veľmi dobrú vždy pri večeri sme sa rozprávali o rôznych témach v deň príchodu nám dali aj kľúčiky od domu. Bolo to aj z toho dôvodu, že vždy večer sme mali rôzne party a chodili sme v noci domov kedy už spali. Mali sme vlastnú kúpeľňu aj izbu. Bol to starší manželský pár, ale starali sa o nás a aj povedali, že sme ako ich vnúčatá.Cez víkendy sme trávili čas na rôznych plážach. Malta, čo sa týka pláži má naozaj, čo ponúkať. Sú to čisté piesočnaté pláže.

 

 Boli sme aj loďou na Modrej lagúne po ktorej návšteve budete mať naozaj zážitok.Precestovala som toho už veľa, ale tak krásne čisté more tyrkysovej farby neviem, či niekde v Európe uvidíte. Bolo to naozaj neuveriteľné. Btw: fotka je pridaná bez efektu je to naozaj taká farba 😀 .

 

 

Navštívila som aj hlavné mesto Vallettu, ktorá je typická dovolenkovými uličkami a peknými historickými pamiatkami. Jedine v nedeľu sme mali voľnejší program tak sme sa tam večer chodievali prejsť a samozrejme aj na nákupy. Na prelome júla-augusta keď som tam bola mali naozaj zvýhodnené ceny. 

 

Autobusy na Malte stoja 2 eura a je im jedno akou vzdialenosť idete. No našťastie sme mestskou hromadnou dopravou chodievali len v nedeľu. Zvyšok sme chodievali autobusmi a mikrobusmi, čo nám poskytovala naša škola.

Nočný život na Malte je naozaj pestrý. Určite sa tam nudiť v noci nebudete. Toto miesto je zamerané hlavne pre mladšie vekové kategórie. Absolvovala som foamparty, neonparty, ale aj klasické a tá úroveň je naozaj super. Všetky tieto party nám organizovala naša škola, ale chodili na ne aj študenti z iných letných škôl a bola to naozaj super. Lebo som tam mala možnosť spoznať ďalších ľudí a všetko v mojej vekovej kategórií

 

 

 Celkovo hodnotím pobyt veľmi pozitívne zlepšila som sa, čo sa týka komunikačných schopností, spoznala skvelých ľudí a navštívila krásne miesto ako je Malta, ktoré sa chystám určite ešte navštíviť. 

Ďakujem za prečítanie a zatiaľ... LIVE THE ADVENTURE!
Viki
Admin
Daj like alebo follow
error0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

I'm not a spammer This plugin created by memory cards

sk_SKSlovak
en_GBEnglish sk_SKSlovak