Krásy Nízkych Tatier- čo navštíviť?

 

Vrbické pleso

 

Nedávno som navštívila naše druhé najvyššie slovenské pohorie. To nám ponúka mnoho atrakcií, tur či športov, ktoré môžme vyskúšať.

My sme si zvolili výstup na Chopok. Je to jedna z ľahších túr, no pokiaľ nieste milovníkom túry nevadí… na 3. najvyšší vrchol Nízkych Tatier sa môžte vyviezť aj lanovkou či späť sa zviezť na mountain kárach. Síce to nieje úplne zo samého Chopku ale lákavo to znie stále. No a pokiaľ ste pravý turista, tak neváhajte a z Chopku pokračujte ďalej. Ponúka mnoho zaujímavých trás. 

Zaujímavým objavom, či novinkou pre mňa bolo Vrbické pleso, ktoré nieje žiadnou túrou ale len ľahkou prechádzkou v prírode. Trasa zaberie zhruba 20 minút a obľúbi si ju návštevník v každom veku. Môžte tu nájsť lavičky na odpočinok, či preliezky pre Vaše deti. 

Ubytovanie:

To sme volili na poslednú chvíľu a na koľko sme nemali z čoho moc vyberať, tak sme boli aj tak veľmi spokojný. Náš apartmán sa nachádzal pri rieke Demänovka v Demänovskej doline, bol útulný a skladal sa z malej kuchynky, obývačky, spálne a kúpelne. Prostredie na vôkol bolo veľmi krásne, ráno sme sa budili na šum tečúcej rieky. Celkovo Demänovská dolina ponúka širokú škálu pekných ubytovaní pre menej náročných alebo práve naopak, tých čo si potrpia na kvalite. Nájdete tu moderné ale aj tradičné slovenské chatky. Názov toho nášho bol Riverside. Určite odporúčam, priamo v areáli bolo detské ihrisko, reštaurácia, parkovanie, malý obchodík so suvenírmi a v hoteli na Vás po ťažkej túre čakal wellness. 

Stravovanie:

Určite odporúčam minimálne raňajky. Niet nad to sa v klude ísť naraňajkovať, posedieť, dať si rannú kávu a potom spoznávať našu prírodu. 

Túry:

https://www.visitliptov.sk/turistika/zoznam-vsetkych-tras/ -môžte si stiahnuť aj aplikáciu, ktorá Vám poslúži ako mapa.

https://hiking.sk/hk/li/tury-nizke_tatry.html?offset=90

Apartmány, ktoré som v poslednej dobe navštívila:

Riverside raňajky, polpenzia

Ski&Sun– bez možnosti stravovania, wellness na apartmáne

Daj like alebo follow
error0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

I'm not a spammer This plugin created by memory cards

sk_SKSlovak
en_GBEnglish sk_SKSlovak