Jeseň na východe Slovenska- Slovenský raj!

Čingov

Jesenné prázdniny som neváhala využiť na plno a odcestovala som na pár dní na východ Slovenska do Spišského regióna. Už dlhšie som sa chystala si pozrieť prírodou v Slovenskom raji a naozaj ma očarila. Jeden z najkrajších kútov našej krajiny nám má rozhodne čo ponúknuť. Medzi také najznámejšie túry(miesta) patrí Tomášovský výhľad, Prielom Hornádu, Suchá Belá či Zajmarská roklina.

Všetko sú to také najviac navštevované miesta. My sme však zvolili niečo čo nám ukáže zo Slovenského raja najviac a na jednom mieste. To je Ferrata HZS dlhá 1,5 km a bola vybudovaná v rokline Kyseľ. Ako som už spomenula táto trasa Vám ukáže to najlepšie zo Slovenského raja. Úzke skalné tiesňavy, divoká horská bystrina, vysoké skaliská, nádherné vodopády a panenské lesy, to všetko s nie malou dávkou adrenalínu. Na ferratu sme šli pešo z Čingova, kde sme si zapožičali lezeckú výstroj (cena výstroje 10e+lístok 5e) a trvalo to približne hodinu a pol (dĺžka cesty závisí aj od toho či idete s deťmi, poprípade sa chcete poobzerať na vôkol).

Cestovanie

Tento krát sme si pre cestu zvolili vlak do Spišskej Novej Vsi, nakoľko tam nás čakali moji rodičia s ich partiou. Cestovali sme cca 2 hodiny a 15 minút. Myslím si, že v dnešnej dobe sú vlaky na lepšej úrovni ako kedysi. Majú internetové pripojenie, zástrčky, reštauračné vozne a dokonca nás milo prekvapil pán, ktorý chodil počas jazdy pomedzi cestujúcich a ponúkal kávu, vodu a aj niečo pod zub.

Ubytovanie

Boli sme ubytovaní v horskej chate u jedného známeho. Chata/penzión je situovaný veľmi dobre. Všetko sme mali na vôkol. Za mňa a tak isto aj za milovníkov piva jedno veľké plus, že chata mala vlastný výčap v obrovskej kuchyni. Večeri sme si spríjemňovali v spoločenskej miestnosti hraním rôznych hier. Izby boli myslím si že priemerné, novo zrekonštruované a čisté. Výhľad sme mali priamo na prírodu. Odporúčam pre veľké partie.https://www.chatacingov.eu/ 

Túry alebo zaujímavosti, ktoré sme navštívili 

 Časť, ktorej by som chcela venovať najviac sú rozhodne túry. Príroda v Slovenskom raji má teda čo ponúknuť, ako som už spomenula na začiatku. Určite neľutujem náučný chodník Ferrata Kyseľ, treba si však zistiť či je otvorený predtým, než ho navštívite. Pocítite tu pravý adrenalín. Skaly, vodopády, laná v skratke všetko čo by ste mali minimálne raz v živote zažiť! Presnejšie vám popíšem kadiaľ naše kroky viedli.

Bližšie info o túre FERRATA HSZ KYSEĽ nájdete v ďalšom článku:
https://trip4vip.235.sk/en/ferrata-hzs-kysel-slovensky-raj/

Daj like alebo follow
error0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

I'm not a spammer This plugin created by memory cards

sk_SKSlovak
en_GBEnglish sk_SKSlovak