Sicily – Italian pride

Sicília bola jedna z našich ďalších letných zastávok. Je to najväčší ostrov, ktorý sa nachádza na juhu Talianska. Symbolom je najväčšia činná sopka v EurópeEtna ( 3 310 m n.m.). Cestovali sme lietadlom, pretože letenky do tejto destinácie bývajú pomerne lacné. Ceny sa pohybujú zvyčajne od 30-70 eur. Dopraviť sa tam dá taktiež aj autom, autobusom a následne trajektom. Veľmi odporúčam prenájom vlastného auta, pokiaľ ním na ostrov neprídete. Je tu mnoho nádherných miest, ktoré musíte určite navštíviť keď budete po pár dňoch znudení ležať na pláži. Nižšie sa o nich rozpíšem. Najväčšia sezóna je tam od júna do septembra. Letné teploty tam sú príjemné, nie moc horúce. Zvyčajne bolo 27 30 stupňov. Ubytovaní sme boli v hoteli, no oplatí sa aj prenájom lacnejšieho ubytovania na airbnb alebo booking.

Určite Vám odporúčam vyskúšať zmrzlinu, ktorú domáci Sicílčania robia v sladkom pečive. Pôsobí to nezvyčajne, no je to veľmi sýte a chutné jedlo, ktoré si kúpite bežne hocikde na ulici.

Palermo

Je to hlavné a zároveň 5. najväčšie mesto Talianska. Taktiež je najvýznamnejším sicílskym prístavom. Mesto má veľa krásnych kostolov a námestí, no je taktiež zaplnené ošarpanými uličkami.

Taormina

Toto mestečko pôsobí oproti spomínanému Palermu viac upravene a vznešene. V lete sa tu konajú aj filmové festivaly, takže môžete kľudne natrafiť aj na nejaké celebrity. Celé mesto je položené veľmi vysoko a z dvestometrovej výšky nad morom je nádherný výhľad na Etnu alebo pláže pod vami.

Etna

V arbštine „hora ohňa“. Etna je ešte stale činná sopka a my sme tam boli zrovna v čase kedy vybuchla, takže sme nemali možnosť výletu. Autom sa dá dostať na vrchné parkovisko, z ktorého vedie lanovka a dostanete sa tesne pod hranicu 3 000 m.n.m. Máte možnosť vidieť množstvo kráterov a ak nie je hmla tak aj nádherné okolie Sicílie.

Put like or follow
error0

Leave a Reply

Your e-mail address will not be published. Required fields are marked *

I'm not a spammer This plugin created by memory cards

en_GBEnglish
sk_SKSlovak en_GBEnglish