Rome – the capital of Italy

Rím je nádherná talianska metropola, ktorá je vhodná na návštevu počas všetkých ročných období. My sme ju navštívili vo februári, počas ktorého bolo neskutočných 20 stupňov, kým u nás snežilo. Toto historické mesto, je plné zelene a väčšinu času tu spríjemňujú slnečné lúče. Pamiatok je tu neskutočne veľa a odporúčam tu jednoznačne stráviť aspoň 3 dni, aby ste tie najznámejšie stihli navštíviť. Mesto je celý rok plné turistov, takže treba určite rátať s väčšími radami a davmi ľudí, no stojí to naozaj za to.

Top 5 pamiatok, ktoré nemôžete vynechať:

1.  Colosseo (Koloseum) je dominanta Ríma, ktorú musí navštíviť každý. Pôvodne slúžil ako amfiteáter. Konali sa tu boje gladiátorov či rôzne hry. V súčasnosti sa z neho zachovali len 2/3 pôvodnej stavby, pričom jeho poškodenie zapríčinili zemetrasenia a rozkrádanie materiálu.

Hneď pri Koloseu sa nachádzajú rozľahlé ruiny Foro Romano a Palatino. Obe sú v cene vstupenky do Kolosea (dospelý 12€, obyvatelia EÚ do 26 rokov 7,50€). 

2.  Fontana di Trevi – patrí medzi najviac navštevované pamiatky v Ríme a zároveň medzi najkrajšie fontány na svete. They say, že ak hodíte do fontány mincu, tak sa do Ríma ešte v budúcnosti vrátite.

3. Vatikánje najmenší nezávislý štát na svete s populáciu menej ako 1000 ľudí. Oficiálnymi jazykmi sú tu taliančina a latinčina. Chodci sa sem dostanú cez najstarší most čo prežil – Ponte Sant Angelo. Na konci mosta sa nachádza Castel Sant Angelo (hrad), ktorý momentálne slúži ako múzeum.

4. Pantheon – aj napriek tomu, že je postavený viac ako 2000 rokov je najväčším betónovým domom bez výstuže na svete. Návšteva tejto úžasnej stavby určite stojí za to a veľké plus je to, že vstup je zdarma. Nachádzajú sa tu hrobky dôležitých talianskych osobností ako napríklad Victor Emmanuel II.

5. Španielske schodyboli obľúbeným miestom stretávok Rimanov. Sú to obyčajné historické schody, no počas módnych prehliadok sa tu nachádza bohatá kvetinová výzdoba.

Najjednoduchšou dopravou v tomto meste je definitívne metro. Letisko je trošku ďalej, no ide z neho autobus, ktorým sa do 5 eur dostanete ihneď do centra mesta. Veľmi odporúčam túlať sa čo najviac rôznymi uličkami, pokiaľ budete mať pekné počasie, pretože po ceste k pamiatkam náhodou natrafíte na mnoho úžasných fotogenických miest.

Put like or follow
error0

Leave a Reply

Your e-mail address will not be published. Required fields are marked *

I'm not a spammer This plugin created by memory cards

en_GBEnglish
sk_SKSlovak en_GBEnglish