Nice- Pearl of the Côte d'Azur

Mesto Nice je už pomerne finančne dostupná destinácia aj pre ľudí, ktorí cestujúlow cost“. Ak sa mám priznať, tak som nečakala, že ma táto destinácia očarí nakoľko o Francúzsku sa hovorí, ako o veľmi špinavej a predraženej krajine. Ja Vám teraz ukážem Nice mojimi očami a prevediem po miestach, ktoré sa oplatí pozrieť!

flights

V dnešnej dobe nieje problém zohnať letenky zapár šupova to pomerne do každej destinácie. Ryanair lieta už aj z Bratislavy, ale lacnejšie to je z Viedne. Nás letenky stáli približne 60 eur spolu s priotiry,

Preprava v Nice

Z letiska ide veľa spojov, ktorými sa dostanete do cieľového miesta. Mne na zastávke pomohli pracovníci. Odporúčam Vám aj Google maps, ktoré sú pre mňa pri cestovanínajlepším priateľom“, haha. Automaticky Vám to nájde najlepšiu možnú trasu aj s verejnou dopravou!

Price 75 minútového lístka je 1,50, ktorý je prestupný. Odporúčam si Vám tie lístky naozaj zakúpiť, pretože nás kontrolovali. V tomto sú odlišní od Talianov.

Strava

Pokiaľ ste nenároční a nemáte problém si variť, tak Vás to vyjde ešte lacnejšie. Nájdete tu potraviny ako Lidl,…. s pomerne rovnakou cenou. Ak sa Vám bude cnieť za dobrým Slovenským pivom, nebojte sa, my sme objavili malý obchodík s milovanou Plzničkou.

Restaurants

Neodporúčam Vám objednávať si pivo, lebo to sa naozaj nedoplatíte. Hľadajte však reštaurácie s ,,prix-fix menu,,. Čo to znamená? Za 2-3 chody môžete zaplatiť od 10 EUR, čo je veľmi výhodne.

Pláže

Nájdete ich tu niekoľko súkromné, verejné, s barom či bez. Je len na Vás ktorú navštívite. My sme väčšinou chodili na …. . More je presne také ako vidíte na fotkách.

Put like or follow
error0

Leave a Reply

Your e-mail address will not be published. Required fields are marked *

I'm not a spammer This plugin created by memory cards

en_GBEnglish
sk_SKSlovak en_GBEnglish