metropolis of angels – Bangkok

Samotný názov Bangkok nesie aj názov Krung Thep, čo znamená mesto anjelov. Mesto som navštívila počas zimných mesiacov (november-december) dá sa povedať, že počas turistickej sezóny tejto krajiny.

Rada by som vám priblížila toto mesto mojimi očami. Z prieskumu v roku 2010 je hustota obyvateľstva v tomto meste 8,281 miliónov. Čo znamená, že je nereálne spoznať všetko a pochodiť všetky pamiatky keď sa tam nachádzate len pár dní. Kedže pamiatky, rôzne chrámy a turistické atrakcie sú rozmiestnené po celom meste.

Počas pobytu v tomto meste sme mali s mojou rodinou sprievodkyňu, ktorá bola originál z Bangkoku a bola to najlepšia možnosť ako spoznať, čo najviac toto mesto za pár dní. Kedže sme mali aj šoféra a prenajatý mikrobus všade sme sa dostali ľahko a rýchlo. I keď o doprave v Bangkoku vám ešte niečo napíšem.

UBYTOVANIE:

  • Ubytovaní sme boli v hoteli S31 https://s31hotel.com/ . Nádherný, moderný, čistý hotel s krásnym výhľadom a bazénom na streche samotného hotela. Každá izba bola zariadená tak, že mala dve poschodia. Na prvom poschodí bola veľká obývačka, kuchyňa a toaleta. Na hornom poschodí sa nachádzala spálňa a kúpelňa. Prikladám fotky. Veľká spokojnosť s týmto hotelom a službami v ňom.

PAMIATKY:

  • WatPho, ležiaci Buddha v Bangkokunajstarší chrám v Bangkoku, ktorý sa radí tiež medzi najväčšie chrámy v tomto meste. Pochádza zo 16. storočia, z doby ayutthayskej epochy. Hlavnou chrámovou atrakciou je obrovská 46 metrov dlhá a 15 metrov vysoká socha ležiaceho Buddhu, znázorňujúca umierajúceho Buddhu v pozícií, keď dosiahol nirvánu. Určite sa oplatí navštíviť aj areál tohto chrámu.
  • Chatuchak Market najznámejší street market sa rozprestiera na 14 hektároch a nachádza sa na ňom okolo 10 000 stánkov. Na tomto markete nájdete naozaj všetko
  • Grand Palace – na vstup je treba mať na sebe oblečené dlhé nohavice a tričko s dlhšími rukávmi. Vstupné stálo okolo 15€. Boli tam obrovské rady, tak sme nakoniec ani dnu nešli. Odporúčam ale pozrieť si Grand Palace aspoň zvonka, to tiež stojí za to.
  • Temple of the Emerald Buddha – chrám smaragdového Budhu je považovaný za najvýznamnejší budhistický chrám v Thajsku.
Put like or follow
error0

Leave a Reply

Your e-mail address will not be published. Required fields are marked *

I'm not a spammer This plugin created by memory cards

en_GBEnglish
sk_SKSlovak en_GBEnglish