Chorvátsko – zabudnutý raj

Ahojte, po menšej prestávke sme späť. Aké bolo Vaše leto?

Dnes sa dozviete aké bolo to naše. Chorvátsko – zabudnutý raj , no pre mnohých Slovákov stále prvá voľba. Ako ste na tom vy? Navštívili ste túto krajinu?

Cestovanie

Do Chorvátska sme cestovali autom, je však aj možná doprava lietadlom alebo autobusom(Klikni TU a dozvieš sa viac.) Cesta trvá od 7.5h-11h,podľa lokality pobytu.

Úroveň ubytovania

Povedzme si to na rovinu, možno poznáte len 2 možnosti ako sa ubytovať v Chorvátsku. Tou prvou by bol hotelový komplex **** a tou druhou je ubytovanie u domácich obyvateľov, ktorý za symbolický peniaz prenajímajú ich domček.

Dnes už však poznáme oveľa viac zaujímavejších možností bývania. Či už cez camping priamo na pláži, príjemný súkromný apartmán cez bookingovú stránku (neváhaj a využi 30€ zľavu TU) alebo adrenalínový roadtrip cez celé pobrežie.

Trogir

Moje obľúbené miesto. Chorvátsko navštevujem každé leto od mojich štyroch rokov. Prešla som naozaj veľa miest – horších či lepších, no Trogir ma chytil za srdce.

 

 

Priamo v centre mesta sa nachádza posledná zachovaná časť pevnosti Kamerlengo – Veža. Je z nej priam úžasný výhľad na more a tiež na pormenádu, pri ktorej sú odstavené naozaj luxusné lode.

 

Jedlo

Keď budete v Trogire určite si nezabudnite dať moje obľúbené Kalamáre ( po domácky – Pržene lignje). Vôbec nechutia rybacinou, sú skvele dochutené a podávané s hranolkami. Určite neoľutujete!

Odporúčam obchodík smerom z hlavného námestia v jedinej bočnej uličke, ktorou sa dá opustiť hlavné námestie. Jeho názov je Street Food Point (klikni SEM a dozvieš sa viac).

 

V ďalšom článku Vám predstavím ďalšie mesto, ktoré som navštívila a verte mi, máte sa na čo tešiť!

Daj like alebo follow
error0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

I'm not a spammer This plugin created by memory cards

sk_SKSlovak
en_GBEnglish sk_SKSlovak